top of page
Izmeklēšanas metodes, dietoloģija
MHDietoloģija, MH dietoloģija, Dietoloģija, Diēta, Sabalansēts uzturs, Veselīgs dzīvesveids, uzturs, uztura plāns

IZMEKLĒŠANAS METODES

Cieši sadarbojamies ar medicīnas centra OLIVIA CLINIC dažādu speciālistu ārstiem un fizioterapeitiem. Ja izmeklējumos nepieciešams, medicīnas centrā iespējams veikt ultrasonogrāfiju vēdera dobuma orgāniem, vairogdziedzerim, muskuļiem, locītavām, asinsvadiem, kā arī ehokardiogrāfiju.
Analīzes OLIVIA CLINIC veic E.Gulbja laboratorija.


www.oliviaclinic.lv

ĶERMEŅA UZBŪVES NETIEŠA MĒRĪŠANA AR
BIOIMPEDANCES METODI

Bioimpedances metodes pamatā ir audu pretestības mērīšana un tās rezultāti ļauj kvantitatīvi novērtēt ķermeņa uzbūvi. Mūsu izvēlēto ierīci izmantojam gan ikdienas darbā, lai izmeklētu pacientus ar veselības problēmām, gan zinātniskos pētījumos.

Datu apstrādei tiek izmantoti speciāli optimizēti algoritmi, kas nodrošina kvalitatīvu informāciju par muskuļu un tauku masām, audu hidratācijas pakāpi, kā arī par šūnu funkcionālo veselību.

Metode ir viegli pielietojama, taču būtiska ir datu interpretācija. To var veikt tikai kvalificēts speciālists, analizējot iegūtos datus kopā ar klīniskajiem datiem: veselības stāvokli, analīžu rezultātiem,  fiziskajām aktivitātēm, svara izmaiņām u.c.


Šo rādītāju izvērtēšana ilgākā laikā ir neaizvietojama gan svara zaudēšanas, gan palielināšanas procesā, sportojot, kā arī slimību gadījumā, kad jālieto medikamenti, un var mainīties gan muskuļu masa, gan organisma hidratācija.

Papildus iegūstam datus par pamata vielmaiņu un patērētajām kalorijām. Tie ir precīzāki nekā vēsturiskajos formulu aprēķinos, jo izmeklējuma metode ņem vērā muskuļu masas apjomu.


Pirms izmeklējuma jāievēro šādi nosacījumi:

  • 4 stundas pirms izmeklējuma nedrīkst ēst un dzert šķidrumu, bet visprecīzāko rezultātu iegūšanai rekomendējam to veikt no rīta tukšā dūšā;

  • 12 stundas pirms izmeklējuma nedrīkst sportot, iet pirtī, saunā;

  • 24 stundas pirms izmeklējuma nedrīkst lietot alkoholu;

  • izmeklējumu neiesaka veikt sievietēm menstruāciju laikā (optimāli to veikt 10 dienas pirms vai pēc menstruācijām).

Individuāliem vielmaiņas aktivitāšu izmeklējumiem sadarbībā ar sporta ārstu veicam KARDIOPULMONĀLĀS SLODZES TESTU un sagatavojam mērķtiecīgas uztura un fiziskās slodzes rekomendācijas.

Nozīmējam VIELMAIŅAS IZMEKLĒJUMUS (netiešo kalorimetriju, glikēmijas un ketonvielu kontroli).

bottom of page